26.11.2022 09:00 9 PM/KMP Gdynia

Uszkodził witrynę sklepową i włamał się do lombardu

Fot. KMP Gdynia

Policjanci zatrzymali 27-letniego sprawcę uszkodzenia witryny sklepowej. W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności okazało się, że ten sam mężczyzna uszkodził witrynę w sklepie sportowym oraz dokonał kradzieży z włamaniem do lombardu. Teraz o losie 27-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z gdyńskiego Śródmieścia zostali powiadomieni o uszkodzeniu witryny w sklepie z akcesoriami GSM przy ul. Armii Krajowej.

Z otrzymanej informacji wynikało, że sprawca uszkodzenia prawdopodobnie jest w jednym z autobusów miejskich na ul. 10 Lutego. Funkcjonariusze pojechali aby to sprawdzić i zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi przestępcy. 27-latek na widok radiowozu wysiadł z autobusu i zaczął się oddalać. Mundurowi zatrzymali go, mężczyzna przyznał się, że wybił szybę w sklepie. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym okazało się, że 27-latek uszkodził również szybę w sklepie turystycznym przy ul. Starowiejskiej oraz wybił szybę w lombardzie przy ul. Abrahama, skąd ukradł dwie srebrne papierośnice, 35 par srebrnych kolczyków i trzy kolie z bursztynem - informuje gdyńska policja.

Za popełnione przestępstwo został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Gdy mężczyzna już wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. O losie 27-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...