Politycy nie zabijajcie polskich mediów

23.11.2022 10:42 28 WH/KMP Gdynia

Kierował pod wpływem narkotyków i alkoholu. Zginęła 19-letnia pasażerka

Fot. KMP Gdynia

„Kierujący osobowym bmw prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na drugą stronę jezdni i uderzył w betonową konstrukcję” – mówi podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy o nocnym wypadku, który miał miejsce na ul. Płk. Dąbka w Gdyni. 42-letni kierowca znajdował się pod wpływem amfetaminy i alkoholu. Ponadto miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie po alkoholu. Zginęła 19-letnia pasażerka osobówki.

Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia

Około godziny 3:45 na ul. Płk. Dąbka w Gdyni doszło do śmiertelnego wypadku.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 42-letni kierowca bmw prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni, następnie przez skrzyżowanie z ul. Horyda, po czym jadąc przez przeciwległy pas ruchu wjechał na chodnik i uderzył w betonową konstrukcję, znajdującą się na odcinku zieleni – relacjonuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Z mężczyzną podróżowały trzy kobiety w wieku 19, 22 i 23 lat. Pomimo reanimacji najmłodsza pasażerka zmarła. 22-latka została zabrana do szpitala na badania.

Natomiast 23-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak policjanci zatrzymali ją i wezwali ratowników medycznych, aby sprawdzić jej stan zdrowia – dodaje Grunert.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Narkotest wykazał obecność amfetaminy. Ponadto 42-latek miał zatrzymane prawo jazdy przez policjantów za jazdę po alkoholu i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...