22.11.2022 13:30 2 WH/KMP Gdańsk

Oszukiwał ‘na lekarza’. 25-latek jest w rękach policji

Fot. KMP Gdańsk

25-latek podawał się za lekarza i wyłudził od seniorki 150 tys. złotych. Policjanci zatrzymali oszusta. Okazuje się, że to nie jedyne przestępstwo jakie ma na swoim koncie. Za kratkami może spędzić 8 lat.

Dzięki współpracy z mediami oraz pomocy mieszkańców, którzy rozpoznali mężczyznę w policyjnym komunikacie, kryminalni z z komisariatu na Oruni na terenie jednego z lokali gastronomicznych w rejonie Śródmieścia zatrzymali sprawcę oszustwa „na lekarza” – informuje gdańska komenda.

W połowie października do 76-letniej gdańszczanki zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest lekarzem jej ciężko chorej córki. Kobieta miała chorować na koronawirusa, a jedynym ratunkiem miał być drogi specjalistyczny lek. Seniorka uwierzyła mężczyźnie i przekazała 150 tys. złotych fałszywemu notariuszowi, który także brał udział w przestępstwie.

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 25-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno takie przestępstwo. 9 listopada 2022 roku sprawcy, działając w podobny sposób, nakłonili 89-letnią mieszkankę dzielnicy Chełm do przekazania 30 tys. zł. na leczenie syna i synowej – dodają policjanci.

25-latek usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu 8 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24