20.11.2022 06:32 10 Kaja/KPP Wejherowo

Luna na pokładzie wejherowskiej komendy

Fot. KPP w Wejherowie

Do Bossa dołącza Luna. Nowy pies do zadań specjalnych w szeregach wejherowskich policjantów.

Luna właśnie zakończyła kilkumiesięczne szkolenie, które przechodziła wraz ze swoim przewodnikiem. To pierwszy w historii komendy w Wejherowie pies do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych i mieszanin pirotechnicznych. To cenny funkcjonariusz, który z pewnością przysłuży się bezpieczeństwu ziemi wejherowskiej.

Zanim Luna rozpoczęła służbę, przeszła specjalistyczne szkolenie razem ze swoim przewodnikiem sierż. Arturem Bach, który – wcześniej sam ukończyć kurs rozpoznawania minersko - pirotechnicznego w Szkole Policji w Legionowie. Następnie odbył wspólne szkolenie z Luną w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach – informuje wejherowska policja.

Fot. KPP w Wejherowie Fot. KPP w Wejherowie

Podczas kursu specjalistycznego LUNA nauczyła się wyszukiwać i precyzyjnie zaznaczać obecność materiałów wybuchowych ukrytych w bagażach, pojazdach i budynkach, także rozpoznawać zapach składu chemicznego każdego materiału wybuchowego. Podczas służby będzie sprawdzała miejsca, w których przebywać będą VIP-y z kraju i zza granicy.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w wejherowskiej komendzie służbę rozpoczął Boss, owczarek belgijski, który jest psem patrolowo-tropiącym. Jego przewodnikiem także jest sierż. Artur Bach, który również ukończył wspólny kurs specjalistyczny ze swoim czworonogiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...