18.11.2022 08:00 32 WH/TTM

‘Jesteśmy na finiszu’ – ostatnie prace w Parku Kaszubskim

Fot. Marek Trybański/TTM

Trwa montaż małej architektury w Parku Kaszubskim. Otwarcie ma nastąpić na początku 2023 roku. „To kompletna metamorfoza” – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz.

Przypomnijmy, że dwa lata temu rozpoczął się remont w wejherowskim Parku Kaszubskim. Prace miały skończyć się w 2021 roku, tak się jednak nie stało z powodu problemów z wykonawcą, który nie wywiązał się z realizacji umowy.

Zobacz także: Park Kaszubski: rozwiązali umowę z wykonawcą i szukają kolejnego

Wybrano nowego wykonawcę, który odpowiedzialny jest za montaż małej architektury. Dodatkowo zajmuje się nawierzchnią przy czołgu. Ostatecznie prace mają zakończyć się w grudniu.

To będzie kompletna metamorfoza. Wszyscy wejherowianie pamiętają ten park. Wiedzą, że był ciemny, trochę niebezpieczny, nie sprawiał wrażenia miejsca przyjemnego i nie zachęcał do spędzania czasu w ciągu dnia – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Uporządkowano zieleń i zasadzono nową roślinność. Część ścieżek zyskała nową nawierzchnię. W parku pojawi się przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Ponadto najmłodsi będą mogli bawić się na nowym placu zabaw.

Jesteśmy na finiszu. Myślę, że z początkiem nowego roku otworzymy ten park. On nie będzie w pełnej krasie, bo zieleń nie będzie kwitła, ale już będzie można spędzać tutaj czas – dodaje Rutkiewicz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...