17.10.2022 12:00 19 PM/UM Puck

Trwają prace na budowie nowej mariny w Pucku

Fot. UM Puck

Trwa rozbudowa portu w Pucku. Do tej pory wykonano między innymi część konstrukcji betonowej do wjazdu na pomost połączeniowy. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na ul. Żeglarzy, które związane są z wykonaniem sieci wodno-kanalizacyjnej.

Przypomnijmy, że jesienią 2021 ruszyła budowa puckiej mariny. Więcej o tym w naszym artykule. Pierwszy etap projektu dotyczy budowy części falochronu północnego, który osłoni basen rybacki przed nadmiernym zafalowaniem, a także realizacja stałego pomostu połączeniowego o długości 180 metrów wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów.

Czytaj również: Budowa puckiej mariny wchodzi w kluczową fazę

Obecnie w zakresie budowy pomostu kończą się prace związane z pogrążaniem ścianki szczelnej, usunięto grunty organiczne w zakresie grodzy pomostu, wykonano oczepy zwieńczające ściankę, zasypano grodzę ścianki szczelnej materiałem piaszczystym.

Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck

W zakresie falochronu północnego: zakończono pogrążanie ścianki szczelnej falochronu z wyłączeniem ścianki (24 grodzice) i pala wewnątrz głowicy, usunięto grunty słabonośne w zakresie sekcji 1-6, rozpoczęto czyszczenie sekcji 7, na sekcjach 1 do 6 zamontowano ściągi, a sekcje 1 do 5 zasypano materiałem piaszczystym - czytamy na stronie Pucka.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace na ul. Żeglarzy, które związane są z wykonaniem sieci wodno-kanalizacyjnej. Przypominamy, że w związku z tym wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Więcej informacji na ten temat: https://miastopuck.pl/aktualnosci/zawiadomienie-o-wprowadzeniu-tymczasowej-organizacji-ruchu.html.

Koszt prac to blisko 33 mln złotych. Pucka marina ma być gotowa w 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...