07.11.2021 12:03 16 NW/UM w Pucku

Ruszają prace związane z budową mariny w Pucku

Fot. archiwum

Od wtorku, 9 listopada w Pucku rozpocząć mają się prace związane z budową nowej mariny. Od tego dnia na teren placu budowy będą przywożone materiały, w związku z czym miasto udostępniło trasę dojazdu.

O puckiej marinie pisaliśmy na łamach naszego portalu kilkukrotnie. Na realizację tej inwestycji z niecierpliwością czekają mieszkańcy, turyści jak i pucki samorząd.

W ramach projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa portu w Pucki dla umożliwienia rozwoju jej funkcji rybackich, turystycznych i żeglarskich” powstanie m.in. blisko 100 nowych miejsc cumowania jachtów.

Pierwszy etap przedsięwzięcia obejmuje budowę części falochronu północnego dla osłony basenu rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem, budowę stałego pomostu połączeniowego o długości 180 metrów wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów oraz przygotowanie nasady zaplecza portu.

– *Potrzeba była stworzenia tutaj tego miejsca, żebyśmy stworzyli dobrą markę i dobre produkty turystyczne dla uprawiających żeglarstwo. Nie byłoby to realne gdyby nie pomoc funduszów unijnych - to trzeba wyraźnie powiedzieć. 84 procent pochodzi z programów operacyjnych województwa pomorskiego – wyjaśniała jakiś czas temu Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

W związku z rozpoczęciem budowy mariny i przywożonych materiałów, na stornie urzędowej Pucka pojawiła się mapa, prezentująca trasę dojazdu. Poprowadzona została ulicą Nowy Świat przez parking obok MOKSiRu (drogą przy stadionie), Aleją Lipową i dalej ulicą Żeglarzy.

Fot. UM w Pucku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...