04.10.2022 08:21 2 WH/Pomorska Policja

‘Był tak zajęty, że nie zauważył policji’ – zatrzymali grafficiarza

Fot. KMP Gdańsk

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który tworzył graffiti. „Mężczyzna był tak zajęty, że nie zauważył zbliżających się policjantów”. Usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia o łącznej wartości 6,5 tys. złotych. Grozi mu 5 lat więzienia i obowiązek naprawienia szkody.

W piątek (30 września) mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na wiadukcie w rejonie dzielnicy Strzyża mężczyzna maluje graffiti.

Podczas kontroli zauważyli mężczyznę, który wałkiem malarskim nanosił rysunek na elewacji muru oporowego. Mężczyzna był tak zajęty, że nie zauważył zbliżających się policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali wandala, ustalili też jego tożsamość, to 35-letni mieszkaniec Gdańska. Podczas czynności policjanci ujawnili na miejscu akcesoria malarskie należące do sprawcy, m.in. farby oraz wałki malarskie – informuje gdańska policja.

Ponadto kilkaset metrów dalej namalował inne napisy. Mężczyzna trafił do aresztu.

Fot. KMP Gdańsk

Podczas dalszej pracy policyjni wywiadowcy ustalili, że 35-latek w podobny sposób zniszczył elewacje na murze w okolicy młodzieżowego schroniska w Gdańsku. Sprawca usłyszał trzy zarzuty zniszczenia mienia o łącznej wartości strat 6,5 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat więzienia, a także obowiązek naprawienia szkody – dodają policjanci.

35-latkowi grozi 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24