22.09.2022 12:30 2 JD/gdynia.pl

Nieplanowane zmiany w organizacji ruchu powodem chaosu na drogach

fot. pixabay.com

Ze sporymi utrudnieniami w ruchu muszą ostatnio zmagać się zmotoryzowani, którzy poruszają się po Gdyni, a w szczególności w kierunku dzielnic Dąbrowa i Karwiny. To efekt tymczasowych zmian w organizacji, które niezgodnie z procedurami wprowadza wykonawca "gdyńskiego" odcinka Trasy Kaszubskiej.

Przyczyną tego stanu jest natłok prac drogowych i zmiany w organizacji ruchu wokół budowy łącznika Trasy Kaszubskiej i Obwodnicy Trójmiasta. Warto zaznaczyć, że zmiany wprowadzone przez wykonawcę tej inwestycji nie były konsultowane z miastem i były niezgodne z obowiązującymi procedurami.

Nie możemy tolerować sytuacji, w której wykonawca lekceważy wszystkie interesy poza własnym. Nie do przyjęcia jest, że z powodu nieudolności i braku odpowiedzialności firmy, której powierzono budowę drogi stale cierpią mieszkańcy i przedsiębiorcy - mówi Michał Guć wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Jak dodaje magistrat - o zamiarze wprowadzenia zmian w organizacji ruchu trzeba informować z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem, co ignoruje wykonawca, powodując istotne utrudnienia w ruchu dla tej części Gdyni.

W związku z drogowym paraliżem urząd złożył kolejne zawiadomienie dotyczące naruszenia przepisów przez wykonawcę inwestycji na pograniczu Gdyni i Chwaszczyna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...