19.09.2022 14:31 2 PM/KMP Gdynia

Wystraszony pies biegał w okolicy obwodnicy

Fot. KPM Gdynia

Policjanci z gdyńskiej drogówki zostali wysłani na interwencję na Obwodnicę Trójmiasta. Zgłaszający powiedział policjantowi, że w rejonie obwodnicy biega pies, który najprawdopodobniej się zgubił. Pies stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla kierowców.

W niedzielę (18 września) po 14.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Kcyńską w Gdyni błąka się pies w typie rasy husky, który pobiegł w kierunku obwodnicy.

Według osoby zgłaszającej pies był wystraszony, prawdopodobnie zagubił się. Z uwagi na obawę stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dyżurny wysłał tam policjantów z drogówki. Po pewnym czasie mundurowi zauważyli psa i podjęli interwencję, aby umieścić go w radiowozie. Policjanci zaopiekowali się psem, a kiedy zwierzę było już bezpieczne i nie stwarzało zagrożenia na drodze, powiadomili o tym Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals i przekazali go patrolowi tej organizacji - poinformowała podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Pies jest już bezpieczny. Policjanci apelują, aby każdy pilnował swoich czworonogów.

Zwierzę, które się zagubi jest wystraszone, podbiegając do mieszkańców może wywołać u nich lęk w obawie przed pogryzieniem, natomiast w ruchu drogowym stwarza zagrożenie wypadku - dodaje podkom. Jolanta Grunert.

Fot. KPM Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24