19.09.2022 12:30 5 PM

Mogą mieć związek z kradzieżami oraz oszustwem - szuka ich policja

Fot. KMP Gdynia

Mężczyzna podający się za elektryka, pod pretekstem awarii zasilania, wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i przywłaszczył ponad 8 tys. zł. Policja publikuje wizerunek osób, które mogą mieć związek z kradzieżami i oszustwami. każdy, kto rozpoznaje mężczyzn z monitoringu, proszony jest o kontakt z mundurowymi.

Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia Fot. KMP Gdynia

Policjanci z Gdyni Oksywia prowadzą czynności w sprawie przywłaszczenia dokumentów, karty płatniczej i pieniędzy, do którego doszło 18 czerwca na bazarze przy ul. Płk. Dąbka. Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawą może mieć mężczyzna, w wieku około 40-60 lat i średniej budowie ciała. W dniu zdarzenia miał na sobie niebieską koszulę, czarne spodnie, czarne buty sportowe z białą podeszwą - cecha charakterystyczna: skrzywienie – do zewnątrz nóg w okolicy kolan.

Z kolei mundurowi z Chyloni prowadzą czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło 22 lipca.

Do pokrzywdzonej przyszedł mężczyzna podający się za elektryka i pod pretekstem awarii zasilania wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonej i przywłaszczył ponad 8 tys. zł. Według portretu pamięciowego ustalono, że mężczyzna ma około 176 cm wzrostu, owalną twarz, oczy małe (ciemnopigmentowane), jest szczupły. W dniu zdarzenia miał na sobie czapkę z daszkiem w kolorze khaki -typu wojskowego - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Natomiast funkcjonariusze z Gdyni Redłowa prowadzą czynności w sprawie kradzieży perfum, do której doszło 24 maja w drogerii przy Kopernika.

Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawą może mieć mężczyzna, w wieku około 25 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie czarną czapkę z daszkiem (z małym srebrnym logo znanej firmy), granatową kamizelkę z białym logo po lewej stronie, czarną bluzę, czarne spodnie dresowe z logo znanej firmy, czarne buty sportowe - podaje podkom. Jolanta Grunert.

Dotychczas nie udało się ustalić ich tożsamości, dlatego wszystkie osoby, które rozpoznają osoby z monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni - Redłowie pod nr tel. 47-74-21-255, Komisariatem Policji w Gdyni - Oksywiu pod nr tel. 47-74-21-555, Komisariatem Policji w Gdyni - Chyloni pod nr tel. 47-74-21-355 lub na numer alarmowy 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24