19.08.2022 13:30 1 WH

Atrakcje w regionie na nadchodzący weekend

Fot. TTM archiwum

Festyn Strażacki w Kosakowie, Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych w Mechelinkach czy Dzień Kaszubski w Pucku – oto część atrakcji, która czeka na mieszkańców i turystów podczas weekendu (19-21 sierpnia).

Gmina Kosakowo

W piątek (19 sierpnia) o godzinie 16:00 rozpocznie się Festyn Strażacki na boisku koło OSP Kosakowo. Przygotowano pokaz gaśniczy, pokaz ratownictwa technicznego, ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, food trucki i muzyka na żywo. Festyn został zorganizowany z okazji otwarcia nowej remizy strażackiej druhów.

Natomiast w sobotę (20 sierpnia) wystartuje druga runda Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Ceremonia otwarcia zawodów o godz. 10.00 przy scenie letniej, zakończenie o godz. 18.45 w tym samym miejscu.

Puck

Przez cały weekend w Pucku odbywać będzie się Memoriał Juliusza Sieradzkiego. To piąta edycja Pucharu Polski w klasie Omega.

W sobotę (20 sierpnia) królować będzie kaszubszczyzna za sprawą Dnia Kaszubskiego. Na starym rynku wystąpią artyści z regionu - kapela Manijôcë i Rafał Potrykus, Bliza czy kabaret Pùrtcë. Start o godzinie 15:00. Przygotowano także rękodzieło i potrawy z Kaszub i konkursy z nagrodami.

Fot. UM Puck

W niedzielę (21 sierpnia) zaplanowano Rewię Orkiestr Dętych. Wystąpią Pucka Orkiestra Dęta, Rybacka Orkiestra Dęta z Jastarni, Strażacka Orkiestra Dęta ze Sławoszyna i Gminna Orkiestra Dęta Łęczyce ze Strzebielina. Początek o godzinie 14:00.

Fot. UM Puck

Wejherowo

W sobotę (20 sierpnia) w Parku Miejskim w Wejherowie odbędzie się Festyn „Anioły są wśród nas”. Organizatorzy przygotowali m.in. pokazy sprzętu militarnego, pożarniczego, a także atrakcje dla dzieci.

Zobacz także: Zorganizują festyn na rzecz Domu Pomocy Społecznej

Gmina Puck

W niedzielę (21 sierpnia) od godziny 13:00 trwać będzie festyn „Dzień Bursztynu” w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie. Będą warsztaty bursztynnika, garncarza, tabakiernika i rogarza.

Gmina Krokowa

W dniach 19-21 sierpnia w gminie Krokowej chętni przejdą kurs motorowy. Ponadto w niedzielę (21 sierpnia) poznamy zwycięzców konkursu na najlepszy chleb domowego wypieku. Rozstrzygnięcie odbędzie się podczas dożynek powiatowo-gminnych w Sławoszynie. Uroczystości rozpoczną się od przemarszu i mszy świętej w intencji zebranych plonów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Masters, a na scenie wystąpią także m.in. Łobuzy czy Bliza.

Zobacz także: Zespół Masters zagra na dożynkach powiatu puckiego i gminy Krokowa

Fot. mat.pras.

Reda

W niedzielę (21 sierpnia) w godzinach 12:00-17:00 w Redzie odbędzie się pchli targ. A o godzinie 16:00 na scenie w parku wystąpią lokalni artyści w ramach wydarzenia Kameralna Reda.

Gmina Łęczyce

Gmina Łęczyce zaprasza w sobotę (20 sierpnia) do Kaczkowa na Wielki Turniej Sołectw. Wśród atrakcji kabaret Kunda, koncert Kaszubskiej Influencerki i zabawa taneczna pod chmurką.

Fot. UG Łęczyce

Gmina Luzino

W niedzielę (21 sierpnia) dojdzie do pierwszych w tym sezonie derbów powiatu wejherowskiego. Gryf Wejherowo zmierzy się z Wikęd Luzino. Mecz między zespołami z powiatu wejherowskiego odbędzie się na luzińskim stadionie w niedzielę (21 sierpnia). Początek o godzinie 11:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24