18.08.2022 13:03 5 WH/KMP Gdańsk

Chciał zarobić podwójnie, stracił ponad 700 tys. złotych i zaciągnął kredyt

Fot. pixabay.com

Senior z Gdańska chciał zainwestować w kryptowaluty i podwoić zgromadzone oszczędności. Zaufał oszustom, którzy reklamowali się zdjęciem popularnego polityka. Złodzieje uzyskali dostęp do jego komputera. Stracił ponad 750 tys. złotych i zaciągnął kredyt na kilkadziesiąt tysięcy.

Do przestępstwa doszło pod koniec maja 2022 roku.

Senior z Gdańska przeglądając strony internetowe, przypadkowo trafił na ofertę zapewniająca o wysokim i szybkim zysku przy inwestowaniu w kryptowaluty. Reklama strony opatrzona była zdjęciem popularnego polityka i ostatecznie przekonała 72-latka, aby się jej przyjrzeć. Mężczyzna kliknął link i wypełnił okno danymi kontaktowymi. Bardzo szybko skontaktował się z nim broker-oszust, który zaoferował mu swoją pomoc. Mężczyzna nakłonił pokrzywdzonego, aby zainstalował aplikację umożliwiająca zdalny dostęp do jego komputera – opisują policjanci z Gdańska.

Dzięki temu oszuści mogli działać na jego sprzęcie i kontrolować działania seniora w internecie. Z każdym nowym przelewem, 72-latek otrzymywał fałszywe wiadomości z informacją, że stan jego konta rośnie.

Gdy jednak chciał wypłacić zarobione pieniądze, okazało się, że aby aktywować operację, musi wpłacić pewien procent sumy. W taki sposób mężczyzna zasilił konto oszustów o ponad 750 tys. złotych – dodają mundurowi.

Jakby tego było mało, pokrzywdzony zaciągnął kredyt na kilkadziesiąt tys. złotych, kiedy zabrakło mu pieniędzy na kolejne transakcje. Gdy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów, zawiadomił policjantów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24