15.08.2022 20:00 2 AB/TTM

W Kosakowie uroczyście obchodzili Święto Wojska Polskiego

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

W niedzielę (15 sierpnia) odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystości związane ze 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej odbyły się m.in. w Kosakowie. "Dzisiaj spotkaliśmy się po to, żeby uczcić pamięć o poległych i o osobach które w tamtym czasie walczyły" - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Samo położenie gminy na Kępie Oksywskiej jest bardzo strategiczne. Tutaj odbyły się krwawe walki i w 1939 roku i na zakończenie wojny. 15 sierpień to Święto Wojska Polskiego upamiętniające bitwę warszawską, czyli jedną z największych bitew w historii naszego kraju zakończoną zwycięstwem. Dzisiaj spotkaliśmy się po to, żeby uczcić pamięć o poległych i o osobach które w tamtym czasie walczyły - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Podczas obchodów złożono wieńce na grobach poległych żołnierzy.

Składamy wieńce i modlimy się w intencji tych, którzy oddali życie za nasza ojczyznę. Pamięć o żołnierzach jest żywa, pamiętamy i modlimy się za nich, chcemy tę pamięć przekazywać z pokolenia na pokolenie, żeby ona zawsze trwała - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej ksiądz Jan Grzelak, proboszcz Parafii św. Antoniego w Kosakowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...