09.08.2022 08:00 9 AB/TTM

Oficjalnie otworzyli drogę Kazimierz-Dębogórze

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W poniedziałek (8 sierpnia) w Dębogórzu odbyło się oficjalne otwarcie drogi powiatowej 1519G, która łączy Dębogórze z Kazimierzem. Realizacja inwestycji kosztowała ponad 2 mln złotych.

Czytaj także: Droga Kazimierz-Dębogórze po remoncie

Zadanie „Remont dróg powiatowych nr 1519G, 1506G i 1504G na terenie Powiatu Puckiego”. zostało zrealizowane. Jest to już kolejna inwestycja drogowa zakończona na terenie powiatu puckiego.

— W ostatnim czasie przez ostatnie półtora roku zrealizowaliśmy trzy inwestycje drogowe we wszystkich gminach wiejskich w powiecie. Do tego zrealizowaliśmy pięć chodników, cztery w gminie Krokowa, jeden w gminie Puck, a także osiem inwestycji które są mniejsze, ale są istotne ze względu na bezpieczeństwo takie jak sygnalizacja świetlna - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Zakres robót obejmował remont nawierzchni na odcinku o długości ponad 2 km. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Programu Budowy Dróg, a na oficjalnym odbiorze obecny był Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Współpraca między rządem a samorządowcami różnych barw politycznych przebiega dobrze i kolejne inwestycje we współpracy udało się zrealizować. Dzisiejsza inwestycja to nie koniec, kolejne transze i edycje tych programów rządowych będą, a z nich środki również trafią do gmin z powiatu puckiego czy samego powiatu - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej wiceminister Marcin Horała.

Facebook.com/Powiat Pucki Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Myślę, że większość mieszkańców jest zadowolona z inwestycji, bo jakość całej drogi wzrosła. Nie tak dawno temu fragment, którym się jedzie pod górę do Dębogórza był bardzo wąski. Żeby się minąć, samochody musiały zjeżdżać na pobocze. W tej chwili cała nawierzchnia została kompleksowa wyremontowana - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Inwestycja kosztowała ponad 2 mln złotych z czego około milion to dofinansowanie Rządowego Programu Budowy Dróg. Pozostałymi kosztami podzieliły się gmina Kosakowo i starostwo puckie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24