08.08.2022 16:00 0 AB/TTM

XXV Jarmark Cysterski: Zbierali pieniądze na renowację kościoła

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Loterie, kaszubski humor i muzyka oraz atrakcje dla dzieci - w niedzielę (7 sierpnia) odbył się XXV Jarmark Cysterski. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, a jego głównym celem było zebranie środków na renowację parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

Po uroczystej mszy świętej, jarmark oficjalnie rozpoczął się o godzinie 13:00 występem orkiestry ze Sławoszyna. Jak co roku, na wydarzenie przybyli nie tylko parafianie, ale również turyści.

Na jarmarku najbardziej wyeksponowana jest jedność parafii. Jest to przede wszystkim jarmark parafialny, zawsze taki był. Poszczególne sołectwa przygotowują swoje stoiska, najczęściej kulinarne. To buduje jedność, tym bardziej, że jest tutaj sporo turystów. Przyjezdni są pozytywnie zadziwieni, że tutaj coś takiego organizujemy - mówi Arkadiusz Warszyński, proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Na wszystkich obecnych czekały atrakcje takie jak występy kaszubskich zespołów, stoiska kulinarne, rękodzieła czy dmuchańce dla dzieci. Głównym elementem jarmarku były jednak loterie.

Wszystkie pieniążki przeznaczone są na renowację naszego kościoła. Losy są po pięć złotych i co najważniejsze, każdy z nich wygrywa w loterii. Mniejsze cieszą się powodzeniem, tak samo jak loteria główna, gdzie losy są po 10 złotych - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Natalia, prowadząca loterię.

Za uzyskane środki na początek ma zostać odremontowany Ołtarz Świętej Barbary.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24