20.07.2022 09:59 11 PM

Woda w Zatoce Puckiej nie jest skażona

Fot. Marek Trybański/TTM

Woda w Zatoce Puckiej jest przydatna do kąpieli – to informacja od puckiego sanepidu. Przypomnijmy, ze na kąpielisku w Pucku wywieszono czerwoną flagę w związku z awarią oczyszczalni "Swarzewo" i zrzutem ścieków do zatoki.

Czytaj również: Awaria w oczyszczalni - ścieki dostały się do Zatoki Puckiej

W niedzielę (17 lipca) doszło do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck do oczyszczalni "Swarzewo". Awaria została usunięta tego samego dnia. Jak poinformował wówczas pucki sanepid w związku z wyciekiem ścieków do Zatoki Puckiej oraz zagrożeniem pogorszenia się jakości wody w kąpielisku zlokalizowanym w Pucku po wschodniej stronie falochronu portowego, organizator kąpieliska podjął decyzję o wywieszeniu czerwonej flagi. Flaga miała wisieć do momentu uzyskania wyników badań.

W środę (20 lipca) rano udało nam się dowiedzieć, że są już wyniki sanepidu. Według nich woda w Zatoce Puckiej jest przydatna do kąpieli.

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Pucku odwołuje tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku zlokalizowanym w Pucku nad Zatoką Pucką wprowadzony 18 lipca 2022 roku w następstwie przedostania się wycieków do zatoki - poinformował pucki sanepid.

Wyniki pobranych 18 lipca próbek wody potwierdziły prawidłową jakość wody w kąpielisku w Pucku.

Wyciek ścieków, który miał miejsce w niedzielę nie zagroził kąpielisku. Pogoda wróciła, dopisuje i z kąpieliska można korzystać - mówi zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku Aleksandra Lange.

Sanepid pobierze dziś kolejne próby i przeprowadzi badania w ramach monitoringu jakości wody, które realizuje organizator kąpieliska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24