20.07.2022 09:30 2 PM

Film o księdzu Janie Kaczkowskim na festiwalu w Gdyni

Fot. Next Film

Film „Johnny” został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 47. Festiwalu polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 23 września produkcja będzie emitowana w kinach.

We wtorek (19 lipca) – w dniu urodzin księdza Jana Kaczkowskiego ogłoszono, że film „Johnny” został zakwalifikowany to konkursu głównego gdyńskiego festiwalu.

Początkowo do konkursu dostało się szesnaście tytułów, wczoraj ogłoszono kolejne cztery, które powalczą o Złote Lwy we wrześniu. Ta data jest dla nas dziś podwójnie ważna - ksiądz Jan dziś obchodziłby swoje urodziny – poinformował Next Film, dystrybutor filmowy.

Czytaj również: Film o ks. Kaczkowskim we wrześniu w kinach

Pierwsze doniesienia o filmie fabularnym na podstawie życia ks. Kaczkowskiego pojawiły się w 2019 roku. Po trzech latach nadszedł czas na wyczekiwaną premierę. Obraz opisuje przyjaźń ks. Jana i Patryka Galewskiego. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. „To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę” - opisują twórcy.

Ks. Jan Kaczkowski zmarł w 2016 roku mając zaledwie 38 lat. Kapłan walczył z glejakiem mózgu. Pozostawił po sobie dzieło Puckiego Hospicjum oraz książki m.in. „Życie na pełnej petardzie” czy „Szału nie ma, jest rak”.

  1. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 12-17 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...