09.06.2022 15:30 9 WH/mat.pras.

Film o ks. Kaczkowskim we wrześniu w kinach

Fot. mat.pras.

Od 23 września w kinach emitowany będzie film o ks. Janie Kaczkowskim - ”Johnny”. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. „To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę” - opisują twórcy.

Pierwsze doniesienia o filmie fabularnym na podstawie życia ks. Kaczkowskiego pojawiły się w 2019 roku. Po trzech latach nadszedł czas na wyczekiwaną premierę. Obraz opisuje przyjaźń ks. Jana i Patryka Galewskiego.

Zobacz także: Powstanie film o księdzu Kaczkowskim

Napisałem tę historię, aby nawet najbardziej zdołowany człowiek uwierzył, że nowe, dobre życie może się rozpocząć w trudnych do wyobrażenia, ekstremalnych okolicznościach. To opowieść o zwycięstwie życia i miłości. Historia prawdziwa – mówi scenarzysta Maciej Kraszewski.

Fot. mat.pras. Fot. mat.pras. Fot. mat.pras.

W rolę ks. Jana wcielił się Dawid Ogrodnik. Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę. Za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, który debiutuje na dużym ekranie. Premiera filmu „Johnny” planowana jest na 23 września.

Ks. Jan Kaczkowski zmarł w 2016 roku mając zaledwie 38 lat. Kapłan walczył z glejakiem mózgu. Pozostawił po sobie dzieło Puckiego Hospicjum oraz książki m.in. „Życie na pełnej petardzie” czy „Szału nie ma, jest rak”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...