19.07.2022 15:00 0 PM/IMGW/PUW

Przed nami upały! Będzie ponad 30°C

Fot. Pomorski Urząd Wojewódzki

W dzień do 34 st. C, w nocy do 21 st. C. - na takie temperatury muszą przygotować się mieszkańcy województwa pomorskiego. IMGW prognozuje, że upał utrzymywać się będzie od wtorku (19 lipca) do piątku (22 lipca).

W środę (20 lipca) nad naszym regionem ma być słonecznie i bez deszczu. Temperatura może osiągnąć nawet 28°C. W czwartek (21 lipca) nieco więcej zachmurzenia. Miejscami pojawia się przelotne opady deszczu i burze z porywami wiatru do 70 km/h. Temperatura nad morzem miejscami może osiągnąć do 31°C.

W piątek na północy zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne bardzo wysokie w dalszym ciągu na obszarze całego kraju, z wartościami podobnymi do dnia poprzedniego – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według IMGW w sobotę przypadnie najcieplejszy dzień tygodnia. Temperatura maksymalna od 24°C do 28°C nad morzem, w pozostałej części kraju 33°C do 36°C. Wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 60 km/h. Niedziela ma być zdecydowanie chłodniejsza.

Wysoka temperatura może być szczególnie niebezpieczna dla niemowląt, małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o wypijaniu dużej ilości wody i unikać zbędnego wysiłku fizycznego. Pamiętajmy o zwierzętach, by miały dostęp do świeżej wody i cienia – apeluje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób szuka ochłody w wodzie. Służby apelują o rozsądek i nieprzecenianie swoich możliwości w czasie wypoczynku nad wodą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...