18.07.2022 13:15 2 PM/KWP Gdańsk

Zatrzymują agresywnych pseudokibiców po meczu Lechii

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali kolejnych sześciu mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie mienia, pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych podczas meczu Lechii Gdańsk z Akademija Pandev. Podejrzani usłyszeli zarzuty w tej sprawie, a policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Do zdarzenia doszło 7 lipca podczas meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Lechia Gdańsk pokonała u siebie Akademija Pandev 4:1. Nie sama gra wywołała najwięcej emocji, a to co się stało w 6. minucie spotkania. Na trybunę najbardziej zagorzałych kibiców Lechii wdarła się grupa 30 osób, niektórzy byli uzbrojeni w drewniane pałki. Napastnicy atakowali konkretne osoby - więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

W niedzielę (17 lipca) nad ranem funkcjonariusze weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie województwa pomorskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 20 do 39 lat. W zatrzymaniu jednego z nich brali udział policyjni kontrterroryści, ponieważ policjanci mieli informację, że mężczyzna może być niebezpieczny. Podejrzani jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty karne za uszkodzenie wyposażenia pubu znajdującego się na terenie stadionu i spowodowanie strat nie mniejszych niż 100 tysięcy złotych. Kolejny zarzuty dotyczył przestępstwa pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i spowodowania uszkodzeń ciała oraz zakłócenia przebiegu imprezy masowej i spowodowania ucieczki przebywających tam osób, oraz przerwania meczu przez sędziego. Popełnione przez mężczyzn przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na możliwość podwyższenia kary - informuje gdańska policja.

Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztu. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze konsekwentne działania w stosunku do kolejnych pseudokibiców związanych z tym zdarzeniem. Jak mówią, ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Za udział w pobiciu przy użyciu niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Za przestępstwo zakłócenia imprezy masowej grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...