13.07.2022 15:30 24 PM/TTM

W Wejherowie powstają wodne i deszczowe ogrody

Fot. TTM

Trwa remont łącznika pomiędzy ulicą Kalwaryjską a Strzelecką. W tym miejscu powstaną miedzy innymi deszczowe ogrody, które mają pomóc w odprowadzaniu wody podczas intensywnych opadów. Zgodnie z planem realizowana jest także budowa Wodnych Ogrodów.

Remont łącznika pomiędzy ulicą Kalwaryjską a Strzelecką jest realizowany ze środków unijnych w ramach projektu rewitalizacyjnego.

Jest to krótki odcinek pomiędzy ulicą Kalwaryjską a Strzelecką. Inwestycja polega na wymianie wszystkich sieci, które są pod ziemią, ułożeniu nowych wysokiej jakości nawierzchni. Będzie bardzo dużo zieleni, powstaną ogrody deszczowe, których jeszcze nie mamy w Wejherowie. Oprócz tego będzie zbiornik retencyjny, który będzie dodatkowo przetrzymywał wodę, z którą tutaj zawsze był problem i mieszkańcy nam to zgłaszali – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Jak informuje ratusz ogrody deszczowe to propozycja na zmieniający się klimat. Przy krótkich, ale bardzo intensywnych opadach miejska kanalizacja deszczowa nie jest w stanie zagospodarować całej wody.

Dlatego trzeba szukać innych rozwiązań takich jak ogrody deszczowe. Robi się małe niecki i sadzi się w nich specjalną roślinność, taką która w momencie deszczu przefiltruje i przyjmie nadmiar wody – dodaje Beata Rutkiewicz.

Koszt inwestycji to 1,3 mln zł. Prace mają zakończyć się na koniec listopada.

Jak podaje miasto zgodnie z planem realizowane są Wodne Ogrody. Więcej na temat inwestycji pisaliśmy tutaj.

Przywracamy do życia miejsce historyczne, rewitalizujemy stary basem, robimy go nowocześnie. Na tej budowie wszystko jest wykonywane zgodnie z harmonogramem – informuje zastępca prezydenta Wejherowa.

Koszt całej inwestycji to 45 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...