10.07.2022 12:14 2 WH/mat.pras.

Blisko 600 uczestników w siódmej edycji TriCity Trail

Fot. Jakub Dulko/TTM

W sobotę (9 lipca) biegacze wzięli udział w ultramaratonie TriCity Trail. Bazą zawodów jest Wejherowo. W siódmej edycji wydarzenia pobiegło blisko 600 uczestników.

Biegano na trzech dystansach – 21, 49 oraz 83 km. Swoje zawody miały także dzieci i młodzież.

Bieg TriCity Trail powstał, by pokazać zawodnikom z całej Polski, że nie tylko w górach można się solidnie zmęczyć. Trójmiejskie przewyższenia nie przyprawiają o zawrót głowy, technicznie jest łatwiej niż w Tatrach, ale tutejsze szlaki mają swoją specyfikę i srogo każą wszystkich, którzy zlekceważą trasę - mówi Justyna Grzywaczewska, rzecznik prasowy TriCity Trail.

Najdłuższa z tras TriCity Trail startowała w Gdańsku o godz. 5:00. Uczestnicy przebiegli 83 km kończąc bieg w Wejherowie.

Najszybszym biegaczem okazał się – po raz drugi z rzędu – Artur Jędrycz ze Świdnika. Rezultat Artura to 6 godzin 37 minut 13 sekund. Wynik ten jest rekordem trasy.

Miałem do wyrównania rachunki z tą trasą. Mimo, że przed rokiem wygrałem, nie byłem zadowolony z rezultatu. Bardzo powoli przebiegłem ostatni fragment, ponieważ miałem problem ze skurczami. Tym razem nie było żadnych kłopotów, finiszowe kilometry, pokonywane na zbiegu były w tempie ponad minutę szybszym niż przed rokiem i to jest budujące – podkreślił po zawodach 32-latek.

Drugi na mecie zameldował się Rafał Nojman z Dobrego Miasta po 7 godzinach 20 minutach i 3 sekundach. Trzecią lokatę wywalczył Andrzej Mazur z miejscowości Bojano. Jego wynik to dokładnie 7 godzin i 32 minuty.

Na dystansie Maraton+, który wystartował o godz. 7:00 z Gdyni najszybszą kobietą okazała się Małgorzata Iwan. Na pokonanie blisko 50 km, zawodniczka z Gdańska potrzebowała 4 godzin 29 minut 27 sekund. Drugie miejsce wywalczyła wejherowianka Lidia Kołodziejczyk (jej wynik to 4 godziny 55 minut 33 sekundy). Trzecia była Dagmara Hapka z Przechlewa (z czasem 5 godzin 34 minuty 33 sekundy), która wbiegła na metę razem z koleżanką - Beatą Jabłońską-Kierszk - informują organizatorzy.

Męska rywalizacja przyniosła zwycięstwo Danielowi Żuchowskiego z Krakowa. Jego wynik to 3 godziny 38 minut i 11 sekund. Drugie miejsce zajął Radosław Chyb z Gdyni (czas 3 godziny 48 minut 34 sekundy). Trzeci był Arkadiusz Graj ze Świdnika (wynik 3 godziny 53 minuty 17 sekund). Maraton+ ukończyło 100 osób.

W półmaratonie, który startował o godz. 9:00 najlepszym okazał się dzisiaj Florian Pyszel – pochodzący z Warszawy, a aktualnie mieszkający w Gdyni 27-latek. Czas Floriana to 1 godzina 19 minut 6 sekund - ogłaszają organizatorzy.

Drugi na mecie był Maciej Kubiak z Redy (z czasem 1 godzina 21 minut 42 sekundy). Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Boroń z Krakowa (1 godzina 24 minuty 50 sekund).

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Zuzanna Głombiowska z Gdyni – jej wynik to 1 godzina 35 minut 39 sekund. Drugie miejsce zajęła Natalia Mierzlikin z Warszawy (1 godzina 38 minut 41 sekund). Trzecia była Katarzyna Czerwińska, która również przyjechała do Wejherowa z Warszawy (jej czas to 1 godzina 42 minuty 16 sekund). Na mecie dystansu półmaratońskiego zameldowało się 331 osób.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...