03.07.2022 14:19 2 PM/TTM

Namawiają do badań i pokazują, że rak to nie wyrok

Mieszko Weltrowski/TTM

Przeszli ponad 100 km z Jastrzębiej Góry do Rewy. Po drodze przemierzyli cały Półwysep Helski. Uczestnicy marszu propagują profilaktykę przeciwnowotworową, zachęcają do badań oraz organizują, na każdej trasie, spotkania profilaktyczne.

Od 26 czerwca do 2 lipca trwał VII OnkoRejs Granicami Polski. Jedna z 34 tras prowadzi od Jastrzębiej Góry przez Hel i zakończyła się w Rewie. Drogę pokonała 10-osobowa grupa ludzi w trakcie i po leczeniu onkologicznym, a także osoby je wspierające.

Jesteśmy radosne, wyruszamy z dobrym nastawieniem. Tym zarażamy osoby, które spotykamy. Mówimy o tym, żeby ludzie się badali. Podczas trasy organizujemy spotkania z mieszkańcami. Pokazujemy swoją postawą, że rak to nie wyrok, po leczeniu onkologicznym i w trakcie można realizować swoje marzenia - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Aneta Izotow, koordynator trasy nr 4.

Mieszko Weltrowski/TTM Mieszko Weltrowski/TTM Mieszko Weltrowski/TTM Mieszko Weltrowski/TTM

Więcej zdjęć tutaj

OnkoRejs Granicami Polski powstał również po to, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że ,,rak to nie wyrok” i że każdy może mieć marzenia i je realizować. Bierzemy udział w marszu by nagłośnić wagę badań profilaktycznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...