01.07.2022 08:00 0 AB/TTM

Będą sprawdzać bezpieczeństwo w czasie wakacji

zdj.ilustracyjne/źródło:pixabay.com

Wraz z początkiem wakacji, policjanci rozpoczynają akcje w ramach których będą sprawdzać bezpieczeństwo. „Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec naszego powiatu i turyści czuli się bezpiecznie i wiedzieli jak zachowywać się nad wodą" - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Inicjatywa „Bezpieczne Wakacje 2022" skierowana jest do mieszkańców województwa pomorskiego i turystów. Jej celem jest propagowanie właściwego zachowania podczas wypoczynku. Działania będą również prowadzone na terenie powiatu wejherowskiego.

Przede wszystkim uczulamy na wybieranie kąpielisk strzeżonych. Wówczas flaga biała jest dla nas znakiem, że możemy wejść do kąpieliska. Dzieci młodsze w trakcie naszych akcji otrzymują od nas tzw. niezgubki. To opaska, która w razie ewentualnego zaginięcia dziecka i oddalenia się od opiekuna spowoduje, że bardzo szybko wróci ono do rodzica. Na opasce umieszczany jest numer telefonu do opiekuna prawnego. Wówczas bardzo szybko możemy nawiązać kontakt z rodzicem - mówi mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Funkcjonariusze podkreślają, że bezpieczeństwo jest ważne również podczas przewożenia pasażerów i bagażów. Policjanci apelują także o rozwagę podczas wypoczynku na plażach.

Apelujemy o zachowanie trzeźwości na plażach i kąpieliskach. Brak trzeźwości jest bardzo częstą przyczyną utonięć. Mamy informację, że wówczas nawet osoba uważająca się za świetnego pływak może utonąć - dodaje Karolina Pruchniak.

W czasie wakacji funkcjonariusze będą patrolować okolice Jeziora Żarnowieckiego i plaże przyległe do powiatu wejherowskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24