30.06.2022 14:00 2 AB/IMGW/Pomorski Alarm Pogodowy
Burze i silne opady deszczu na Nordzie
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla powiatów puckiego i wejherowskiego. Prognozowane są burze i bardzo silne opady deszczu.

źródło: IMGW
— Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Miejscami możliwe będą opady gradu. Stopień zagrożenia będzie obowiązywał w czwartek (30 czerwca) od godziny 15:00 do północy.
— W czwartkowe popołudnie i wieczór na Pomorzu mogą rozwijać się burze, niosące zagrożenie lokalnymi zalaniami i podtopieniami. Nie wyklucza się rozwoju przynajmniej jednej burzy super komórkowej, z którą mogłoby wiązać się ryzyko wystąpienia gradu i punktowo silnych porywów wiatru - informuje Pomorski Alarm Pogodowy.
Komentarze
Juzek30.06.2022 18:00:59
A ja głupi znowu z konefka z**********
1 1 + odpowiedz
xyz01.07.2022 13:34:13
nie chwal się ubogim słownictwem , to wada a nie zaleta.
0 0 + odpowiedz