28.06.2022 11:00 2 AB/PUW/KWP Gdańsk

Premier Mateusz Morawiecki był gościem Konwentu Morskiego

Fot. PUW Gdańsk

W poniedziałek (27 czerwca) odbył się Konwent Morski z okazji 5 lat działalności. Doskonale rozumiemy, jak wielkie szanse wiążą się z morzem. To wszystko, od czego zaczyna się rozwój kraju, zależy także od przemysłu okrętowego - mówił Mateusz Morawiecki, premier RP.

Wydarzenie odbyło się w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W konwencie uczestniczyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, sekretarz stanu Marek Gróbarczyk czy wiceadmirał Jarosław Ziemiański.

Doskonale rozumiemy, jak wielkie szanse wiążą się z morzem. To wszystko, od czego zaczyna się rozwój kraju, zależy także od przemysłu okrętowego. Jestem przekonany, że gdyby nie konsekwentna wiara podtrzymywana przez ludzi morza, nie bylibyśmy w tym miejscu - mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Konwent Morski to organ doradczy Ministra Infrastruktury powołany w 2016 roku. W jego skład wchodzą specjaliści z branży morskiej.

Konwent stanowi centrum myśli i analiz na rzecz wzmocnienia polskiej gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

Fot. PUW Gdańsk Fot. PUW Gdańsk źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska źródło: Policja Pomorska

Podczas spotkania wręczono medale 100-lecia odzyskania niepodległości. Premier Mateusz Morawiecki złożył również kwiaty i zapalił znicze pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego i tablicą poświęconą Premierowi RP Janowi Olszewskiemu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...