27.06.2022 17:01 1 AB/TTM

Suberbohaterowie pomogli choremu Mateuszowi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Wejherowie pojawili się superbohaterowie, którzy pobiegli i jednocześnie pomogli. W niedzielę (26 czerwca) wszyscy uczestnicy startowali dla Mateusza z Wejherowa, który cierpi na kolagenozę.

Była to siódma edycja Biegu Superbohaterów. W ciągu poprzednich sześciu wydarzeń udało się zebrać ponad sto tysięcy złotych. Niedzielne biegi w wejherowskim parku zebrały ponad 500 uczestników przebranych w różne stroje.

Widziałam pełno ciekawych strojów, nieprzygotowanych na taką temperaturę jaką dzisiaj mamy. Liczy się dobra zabawa, szczyt jest wysoki. Liczymy też na hojność naszych uczestników - mówi Agnieszka Dobbek, członek zarządu MTB.

Imprezie przyświecał szczytny cel. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na rehabilitacje Mateusza z Wejherowa.

Jest to rodzaj kolagenozy. Rehabilitacje są potrzebne, żeby wzmocnić siłę mięśniową, przez to zabezpieczyć stawy i wadliwy kolagen. Chcemy dać mu szansę na to, żeby przez długie lata był sprawny. Dwutygodniowa rehabilitacja kosztuje od 7 do 10 tysięcy. My jesteśmy w stanie zapewnić dwie rehabilitacje w ciągu roku, ale gdyby udało się ich robić cztery to byłoby bardzo dobrze - mówi Kinga Mazur, mama Mateusza.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...