27.06.2022 10:00 1 PM/UM Rumia

Powstanie nowa siedziba rumskich strażaków

Fot. UM Rumia

Hala garażowa, myjnia, magazyn, suszarnia, warsztat, szatnie czy między innymi sala edukacyjna - pojawiły się wizualizacja nowej siedziby rumskich strażaków. Obiekt ma powstać u zbiegu ulic Fredry i Reja W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura sportowa, z której będą mogli korzystać mieszkańcy.

Fot. UM Rumia.jpg Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia

Aktualna siedziba rumskich strażaków mieści się w zaadaptowanym na ten cel budynku zabytkowego młyna, przy Placu Kaszubskim. Obiekt nie tylko jest przestarzały, przez co uniemożliwia efektywne wykonanie służby, ale i nie spełnia podstawowych norm dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy - czytamy na stronie rumskiego urzędu miasta.

W nowej siedzibie o powierzchni 2200 metrów kwadratowych znajdą się między innymi: hala garażowa, myjnia, magazyn, suszarnia, warsztat, szatnie, sala edukacyjna, siłownia czy też pomieszczenia socjalne i szkoleniowe. Natomiast wokół strażnicy pojawią się: plac do ćwiczeń, miejsca parkingowe, boisko wielofunkcyjne, bieżnia tartanowa, ścianka wspinaczkowa i mała architektura. Część infrastruktury rekreacyjno-sportowej będzie ogólnodostępna.

Szacowany koszt budowy nowej siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Rumi to około 19 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu państwa.

Urząd Miasta Rumi, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, przekaże na budowę strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy Placu Kaszubskim - informuje miasto.

Nowy obiekt ma być gotowy pod koniec 2025 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...