25.06.2022 17:00 1 AB/mat.pras.

W Wejherowie zaparkuje mobilny gabinet ginekologiczny

źródło: pixabay.com

W lipcu w trzech miastach na Pomorzu zaparkuje mobilny gabinet ginekologiczny. W Wejherowie będzie można wykonać badanie w sobotę (2 lipca). Punkt ma być przystosowany do potrzeb kobiet z różnymi niepełnosprawnościami.

Akcja „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie” jest adresowana do wszystkich kobiet, a w szczególności do tych z niepełnosprawnościami. Cała akcja ma przypominać Polkom o konieczności wykonywania regularnych badań ginekologicznych.

W ramach kampanii, jak co roku, zrealizowana zostanie akcja konsultacji z szerokim bezpłatnym pakietem badań ginekologicznych (badanie piersi, USG ginekologiczne, cytologia oraz test na obecność wirusa HPV). Ponieważ 64 proc. kobiet z niepełnosprawnościami przyznaje, że zdarzyło im się zrezygnować z wizyty przede wszystkim ze względu na brak dostosowania infrastruktury budynku lub odpowiedniego wyposażenia gabinetu ginekologicznego, w ramach kampanii stworzyliśmy mobilny gabinet ginekologiczny, który ruszy w Polskę w lipcu br. Zgodnie z ideą kampanii będzie dostosowany do potrzeb kobiet z różnymi niepełnosprawnościami - informują organizatorzy.

Mobilny punkt zaparkuje w sobotę (2 lipca) w Wejherowie na parkingu przy ulicy św. Jacka. Badania odbędą się od godziny 10:00 do 16:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24