25.06.2022 13:00 8 AB/UG Kosakowo

Źle segregujesz - dostaniesz naklejkę ostrzegawczą

Fot. Pixabay.com

W gminie Kosakowo po stwierdzeniu niewłaściwej segregacji pracownicy firmy wywozowej umieszczą naklejkę o treści „nieprawidłowa segregacja odpadów”. Będzie to sygnał dla mieszkańców, że wymagana jest ponowna segregacja.

Gmina Kosakowo woli edukować niż karać, dlatego pierwszym ostrzeżeniem dla osób niesegregujących śmieci jest nieodebranie odpadów przez firmę wywozową. Zdarzało się jednak, że mieszkańcy nie wiedzieli, dlaczego nie zostały one zabrane sprzed posesji - informuje Urząd Gminy Kosakowo.

źródło: UG Kosakowo

Specjalna naklejka zostanie umieszczona, jeżeli odpady będą nieprawidłowo posegregowane lub jeśli typ i gabaryty nie będą podlegać odbiorowi.

Prawidłowo wypełniony worek lub pojemnik zostanie odebrany przez firmę wywozową w kolejnym terminie odbioru, który odbędzie się zgodnie z harmonogramem. Natomiast odpady, które nie są odbierane podczas regularnych kursów, należy usunąć i zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - czytamy dalej na stronie urzędu gminy.

Jeżeli sytuacja nieprawidłowej segregacji będzie się powtarzać, wobec właściciela nieruchomości może zostać wszczęte postępowanie administracyjne. Stawka opłaty podwyższonej wynosi 38 złotych za 1 m³ zużytej wody z danej nieruchomości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24