24.06.2022 10:00 0 AB/zrzutka.pl

'Nie mają nic' - ruszyła zbiórka po pożarze mieszkania w Lubiatowie

źródło: zrzutka.pl

W czwartek (23 czerwca) w Lubiatowie wybuchł pożar w domu wielorodzinnym. Mieszkańcom udało się uciec, jednak ich domostwo doszczętnie spłonęło. Ruszyła zbiórka na jego odbudowę.

Do pożaru doszło przy ulicy Brzozowej 18. Jako pierwsze na miejsce dotarły zastępy OSP Choczewo i OSP Kopalino, które zabezpieczyły miejsca zdarzenia i podały dwa prądy wody na palące się pomieszczenia kuchni i łazienki.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym. Ogień wydostawał się na zewnątrz przez otwory okienne w kuchni i łazience zaadoptowanej z przybudówki do budynku- informuje OSP Choczewo.

źródło: zrzutka.pl źródło: zrzutka.pl źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo

Po ugaszeniu pożaru w kuchni i łazience strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych, aby usunąć wszelkie zarzewia ognia. Usunięto również nadpalone elementy wyposażenia mieszkania.

W mieszkaniu moich kochanych rodziców wybuchł pożar. Nigdy nie mieli wiele, w tą noc stracili wszystko! Około północy obudziła ich moja ciocia, palił się wiatrołap. Udało im się uciec, ale płomienie szybko weszły do mieszkania, i praktycznie całkowicie je strawiły - informuje córka poszkodowanych.

Jak czytamy na stronie zrzutki, mieszkańcy nie mieli ubezpieczenia.

To dobrzy ludzie, całe życie nie wiodło im się najlepiej, niedawno wychodzili już na prostą. Marzę, żeby mieli lepszą starość - czytamy dalej na portalu zrzutka.pl.

Cel zbiórki to 150 tysięcy złotych. Wszystkie uzbierane środki zostaną przekazane na odbudowę mieszkania. Link do zbiórki znajduje się poniżej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...