22.06.2022 14:01 1 WH/GBLMW

Śmigłowiec przetransportował chorego pasażera promu do szpitala

Fot. GBLMW

Jeden z pasażerów promu potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Na ratunek ruszyła załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. Ze śmigłowca na pokład zszedł ratownik, który przygotował mężczyznę do lotu. Poszkodowany trafił do gdańskiego szpitala.

Na początku tygodnia, w poniedziałek (20 czerwca) po godzinie 5:30 lotnicy otrzymali zgłoszenie.

Załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, postawiona została w stan gotowości alarmem ratowniczym: "ewakuacja medyczna”. Pomocy potrzebował pasażer promu Stena Vision. Z przekazanych załodze informacji wynikało, że na promie znajdującym się na wysokości Jastarni, jeden z pasażerów potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej – relacjonuje Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Po niecałych 20 minut, śmigłowiec Anakonda wystartował do Jastarni. Na pokład statku opuszczony został ratownik, który przygotował poszkodowanego do transportu lotniczego. Następnie poszkodowany został wciągnięty do śmigłowca. Mężczyzna został przetransportowany do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku-Oliwie, gdzie udzielono mu pomocy.

Lotnicy podsumowują, że w tym roku przeprowadzili już 727 akcji poszukiwawczo-ratowniczych, udzielając pomocy 382 osobom.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24