22.06.2022 12:06 4 AB/UM Puck

Miasto Puck najaktywniejszą gminą w programie 'Czyste Powietrze'

Facebook.com/Miasto Puck

Nowy ranking gmin w programie „Czyste Powietrze” prezentuje dane z pierwszego kwartału tego roku. Największą aktywność wykazano w Pucku, gdzie złożono najwięcej w skali kraju wniosków w przeliczeniu na 1000 budynków jednorodzinnych.

Facebook.com/Miasto Puck

Ranking został opublikowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy. Pierwsze miejsce zajęło miasto Puck. Od początku roku złożono tam 66 wniosków na wymianę źródła ciepła. Przypomnijmy, że w Pucku ogłoszono kolejny nabór do programu. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Cieszy mnie świadomość naszych mieszkańców. Poprawiacie jakość swojego życia i wszystkich współmieszkańców. Przypomnę, że od zeszłego roku funkcjonuje też w Pucku nasz lokalny program "Lepsze powietrze w moim Pucku". Właśnie wyczerpaliśmy pulę tegoroczną. Dziękuję za uczestnictwo w tym programie - informuje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Liderem wśród województw okazało się województwo pomorskie, siedem gmin z tego rejonu znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingu.

Czytaj także: Wymienią kopciuchy w Pucku - dofinansowanie dla mieszkańców


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...