22.06.2022 11:09 1 WH/MZK Wejherowo/ZKM Gdynia

Zmiany w rozkładach jazdy na wakacje

Fot. archiwum TTM

Lada dzień rozpoczną się wakacje szkolne. To oznacza zmiany w kursowaniu autobusów MZK Wejherowo i ZKM Gdynia. Sprawdzamy, co czeka podróżnych.

W piątek (24 czerwca) uczniowie zakończą rok szkolny 2021/2022 i rozpoczną upragnione wakacje. Z tego powodu wprowadzono modyfikacje w odjazdach autobusów.

Przede wszystkim w Gdyni Orłowie pojawi się meleks, który będzie kursować codziennie na trasie centrum handlowe – Orłowo SKM – Orłowska – Orłowo Molo. Przejazdy są bezpłatne.

Linia pospieszna M funkcjonować będzie codziennie na trasie: Rumia Dworzec PKP – Rumia Janowo – Kazimierz – Dębogórze – Kosakowo – Mosty – Rewa. Linia pospieszna G funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta na trasie: Pogórze Górne – Obłuże – Śródmieście – Orłowo – Sopot – Gdańsk Oliwa ZOO – informuje Zakład Komunikacji Miejskiej Gdynia.

Nowe linie rozpoczną jazdę od soboty (25 czerwca) do końca wakacji. Zaś na linii R zostanie wprowadzona pół godzinna częstotliwość kursowania w weekendy i święta po godzinie 19:00. Ponadto przystanek Gruszkowa zmieni nazwę na Meksykańska.

Natomiast MZK Wejherowo na liniach 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 16, 17 i 18 nie wprowadza zmian. Na liniach 4 i 5 nie będą wykonywane dojazdy do pętli Orle Szkoła (wszystkie kursy kończą się i zaczynają z pętli Orle Łąkowa). Na linii 10 nie będą wykonywane kursy z oznaczeniem "s - kursuje tylko w roku szkolnym" tj. o 19:57 z krańca Wejherowo Pomorska oraz o 20:29 z Kębłowa Wiejskiej. Autobusy nie będą kursować na linii 14.

Na linii 11 nie będą wykonywane kursy z oznaczeniem s - kurs wykonywany tylko w dni nauki szkolnej tj. o 6:59 z przystanku Kochanowskiego SKM Nanice 01 do krańca Kąpino Kościół oraz o 7:15 z krańca Kąpino Kościół do przystanku Prusa - Szkoła 02. Na linii 12 obowiązywać będą rozkłady ważne w dni powszednie w okresie wakacji – informuje Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo.

Nowy rozkład na wejherowskich liniach wchodzi w życie od poniedziałku (27 czerwca).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24