20.06.2022 14:00 0 AB/mat.pras.

W tym dniu każdy może być superbohaterem - pobiegną dla Mateusza

Facebook.com/Bieg Superbohaterów

Mateusz Mazur od swoich narodzin zmaga się z kolagenozą, która wiąże się z nieustannymi rehabilitacjami. W Wejherowie po raz siódmy odbędzie się Bieg Superbohaterów, a całość zebranych środków zostanie przeznaczona na wsparcie chłopca.

Co roku Bieg Superbohaterów wspomaga inny cel, o poprzedniej edycji informowaliśmy tutaj. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone dla Mateusza Mazura, niespełna 7-latka, który zmaga się z kolagenozą.

Jest w trakcie diagnostyki zespołu genetycznego Echlersa-Danlosa polegającego na nieprawidłowej budowie kolagenu, tzn. białka strukturalnego odpowiadającego za elastyczność praktycznie wszystkich tkanek organizmu. Jesteśmy w fazie badań genetycznych, które trwają bardzo długo. Jest to „niewidzialna” choroba. Tak jest nazywana, ale niewidzialna jest tylko dla obcych osób - informują rodzice chłopca.

wydarzeniaVIIBS_plakat-BSVII-scaled.jpg

Obniżone napięcie mięśniowe utrudnia Mateuszowi wykonywanie codziennych czynności.

Wiąże się to z pojawiającymi się, mimo intensywnych ćwiczeń, nowymi problemami, takimi jak spłycony oddech, zapadanie się klatki piersiowej co będzie prowadziło do niedotlenienia i niskorosłości. Do tego dochodzą jeszcze problemy hormonalne - dodają rodzice chłopca.

W biegu może wziąć udział każdy. Rywalizacja podzielona będzie na kategorie wiekowe. Zaczną mali superbohaterowie o godzinie 10:00. Po startach odbędą się licytacje, podziękowania i losowanie nagród. Wyróżnienie otrzyma również zwycięzca konkursu na najlepszy strój.

VII Bieg Superbohaterów obędzie się w niedzielę (26 czerwca) w parku im. Majkowskiego w Wejherowie. Zapisy na wydarzenie potrwają do soboty (25 czerwca). Chętni mogą rejestrować się tutaj. Do tej pory zgłosiło się 403 uczestników, a organizatorzy dodali do puli 100 pakietów na bieg.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24