17.06.2022 11:30 1 AB/SAR

Przewrócona łódź na Zatoce Puckiej - ratownicy wyciągnęli z wody dwie osoby

Facebook.com/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Inspektorzy MRK Gdynia otrzymali informacje o wywróconej łodzi na wodach Zatoki Puckiej. Na miejsce jako pierwsza dopłynęła załoga z Władysławowa, która wyłowiła dwóch mężczyzn z wody i odholowano wywróconą żaglówkę do przystani w Osłoninie.

Do zdarzenie doszło w czwartek (16 czerwca). Wywrócona łódź znajdowała się około 1 km od brzegu na wysokości Rzucewskiej Osady Łowców Fok.

W wodzie znajdowały się dwie osoby, które na szczęście były ubrane w kamizelki. Celem pomocy poszkodowanym zadysponowano Brzegową Stacje Ratowniczą z Władysławowa, statek ratowniczy Wiatr oraz łódź ratowniczą R-20 - informuje Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła łódź BSR Władysławowo, jej załoga wyciągnęła poszkodowanych z wody. Ratownicy odholowali też wywróconą żaglówkę.

Wszystkie jednostki Służby SAR po powrocie do miejsc bazowania odnowiły gotowość ratowniczą. Warto nadmienić, że poszkodowani posiadali przy sobie telefon zabezpieczony aquapackiem, dzięki czemu mogli skutecznie wezwać pomoc - informuje dalej Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Facebook.com/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa Facebook.com/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

W działaniach udział brali także strażacy i policjanci. W sumie była to już 88 akcja ratownicza od początku tego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...