08.06.2022 15:30 21 WH/TTM

Co dalej z Trasą Kaszubską?

Fot. TTM

Najprawdopodobniej nie przejedziemy Trasą Kaszubską między Gdynią a Strzebielinem przed końcem czerwca. „Nieustająco mobilizujemy wykonawcę do intensyfikowania prac budowlanych, bo naszym zdaniem prace nie są prowadzone tak jakby mogłyby być prowadzone. Trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy będzie puszczony ruch” - mówi Piotr Michalski z GDDKiA o budowie trzeciego odcinka.

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad początkowo planowała oddać część trasy do końca 2021 roku lub wczesną wiosną 2022 roku. Następnie termin przesunięto na koniec czerwca 2022 roku.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Zobacz także: Trzy odcinki Trasy Kaszubskiej wiosną lub latem 2022

Obecnie prace trwają na trzech odcinkach S6. Na odcinku Luzino-Szemud prowadzone są ostatnie poprawki.

Na drugim odcinku wykonawca wykorzystuje czas na usuniecie wad i usterek, które pokazały się podczas odbiorów. To nie przeszkadza, aby było można puścić ruch w tym miejscu– tłumaczy Piotr Michalski, rzecznik prasowy GDDKiA.

Więcej o tym: Trasa Kaszubska między Luzinem a Szemudem ukończona, ale nią nie pojedziemy

Trasa zasadnicza jest gotowa od Szemudu do Chwaszczyna. Jak mówi inwestor, sporo pracy jest na odcinku Chwaszczyno-Wielki Kack.

Nieustająco mobilizujemy wykonawcę do intensyfikowania prac budowlanych, bo naszym zdaniem prace nie są prowadzone tak jakby mogłyby być prowadzone. Trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy będzie puszczony ruch. Musi zostać zrobionych jeszcze mnóstwo rzeczy, takich jak uzyskanie stosownych pozwoleń. Kiedy ruch będzie puszczony między Strzebielinem a Wielkim Kackiem – trudno powiedzieć – mówi Michalski.

Kontrakt na trzeci odcinek kończy się 24 czerwca. GDDKiA zapowiada, że po tym terminie naliczana będzie kara dla wykonawcy.

Na pierwszym odcinku robotnicy intensywnie działają przy węźle w Bożympolu Wielkim. Puszczenie ruchu planowane jest na początek września.

Zgodnie z terminem, budowa trzech odcinków S6 zakończyć ma się do końca wakacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...