29.05.2022 18:15 11 WH/Urząd Morski

Poszukiwani wolontariusze do edukacji o ochronie wydm i lasów nadmorskich

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni poszukuje wolontariuszy do edukacji w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich. Wolontariat będzie trwał od czerwca do końca sierpnia.

Jeżeli jesteś osobą - kochającą polskie morze i jego wybrzeże, odpowiedzialną, komunikatywną, energiczną, dysponującą wolnym czasem, pełnoletnią. Przyjdź do nas i zostań wolontariuszem - zachęca pracownicy Urzędu Morskiego w Gdyni.

Wolontariat zaplanowano od 1 czerwca do 31 sierpnia. Miejsce działania to pas techniczny (plaża, wydmy, las): Gdańsk, Ustka, Chałupy, Krynica Morska, Dębki, Białogóra, Lubiatowo oraz Stilo. Zgłoszenia należy przesłać na adres: [email protected].

Zadania dla wolontariuszy:

Film edukacyjny o ochronie wydm

Cel wolontariatu: zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony wydm i lasów nadmorskich, poprzez informowanie i propagowanie właściwego zachowania w obszarze nadmorskim i pasie technicznym podległym Urzędowi Morskiemu w Gdyni.

Czas pracy w obszarze pasa technicznego w grupach dwuosobowych (możliwe będzie indywidualne uzgodnienie terminów):

w okresie 1-30.06 weekendy (sobota -niedziela), w godz. 10.00-18.00 w okresie 1.07-31.08 codziennie, w godz. 10.00-18.00 Zadania do wykonania po odbyciu szkolenia: - informowanie turystów o potrzebie ochrony wydm nadmorskich, roli jaką spełniają wydmy i lasy nadmorskie w procesie ochrony brzegów,

  • zwracanie uwagi na niewłaściwe zachowania (zaśmiecanie, przechodzenie poza wyznaczonymi wejściami, palenie ognisk, niszczenie roślinności wydmowej i elementów zabudowy biotechnicznej wydm – płotki, zatrawienia, wykładania chrustem),

  • informowanie bezpośrednio nadzorującego pracownika (nadzorca OOW) o zauważonych zagrożeniach i problemach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...