28.05.2022 14:03 12 WH/zrzutka.pl

'Pomóżcie nam odzyskać naszą mamę i babcię' - zrzutka na rehabilitację pani Eli

Fot. zrzutka.pl

Pani Ela z Trójmiasta na początku 2022 roku przeszła rozległy udar mózgu. Powoli wraca do siebie, ale do pełnej sprawności potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, której koszt to około 30 tys. złotych miesięcznie. Rodzina prosi o wsparcie.

Dnia 29 stycznia 2022 roku Ela doznała rozległego udaru mózgu, najpierw niedokrwiennego, potem krwotocznego, potocznie mówiąc wylewu. Została zalana prawa półkula mózgu, w wyniku czego nastąpił lewostronny paraliż ciała i problemy ze wzrokiem. Pomoc nadeszła zbyt późno, a lekarze w szpitalu nie zareagowali natychmiastowo, tym samym nie dając jej żadnych szans na przeżycie - czytamy w opisie zbiórki. - Poproszono nas aby się z Nią pożegnać. Pełni nadziei wierzyliśmy w jej siłę i chęć życia. Stan Eli pogarszał się z godziny na godzinę, a obrzęk mózgu był tak ogromny, że po kilkunastu godzinach podjęto decyzję o kraniotomii czaszki (operacja polegająca na usunięciu fragmentu kości czaszki). Po operacji trafiła na intensywną terapię i zapadła w śpiączkę. Lekarze nadal nie rokowali dobrze i nie dawali nadziei. Wprowadzono jej rurki do karmienia dojelitowego, tzw. PEG i tracheostomię, czyli rurkę do oddychania.

Po miesiącu pani Ela stopniowo wybudzała się ze śpiączki. Kolejne trzy miesiące pobytu w szpitalu i kilkanaście prób wyjęcia rurki od tracheostomii zaowocowały samodzielnym oddychaniem i wypowiadaniem pierwszych słów. Obecnie przebywa na oddziale rehabilitacji w Akademii Medycznej w Gdańsku. Jej stan się poprawia i ma w sobie dużo siły, aby powrócić do normalności.

Fot. zrzutka.pl

Aktualnie rozmawia z nami, samodzielnie je i zdarza jej się poruszać dotychczas sparaliżowaną nogą. Mimo widocznie postępującej poprawy lekarze nie chcą jej dalej rehabilitować w placówce państwowej, ponieważ stan jej wymaga dużo większego nakładu pracy i czasu oraz odpowiednich sprzętów, którego NFZ nie refunduje. Nie stać nas na zapłacenie tak ogromnej kwoty na rehabilitację, dlatego prosimy Was, ludzi dobrego serca o pomoc. Tylko dzięki Waszej pomocy nasza Kochana mama, babcia i prababcia może wrócić do normalnego życia - informuje rodzina.

Szacowany koszt przy obecnym stanie pani Eli wynosi ok 30.000zł miesięcznie, a zalecany czas rehabilitacji to minimum 6 miesięcy, aby uzyskać efekty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24