27.05.2022 15:00 11 AB/TTM

Radni rozpoczęli świętowanie urodzin Wejherowa

Fot. Marek Trybański/TTM

W piątek (27 maja) odbyła się uroczysta sesja rady miasta z okazji 379. rocznicy powstania Wejherowa. Samorządowcy najpierw debatowali na temat inwestycji budowy budynków komunalnych przy ulicy Łęgowskiego, po czym złożyli kwiaty pod pomnikiem założyciela miasta.

Podczas obrad radni zajmowali się budżetem miasta.

Dzisiaj zasadniczym powodem zwołania sesji była potrzeba przesunięcia środków w wieloletniej prognozie finansowej, która zabezpieczyłaby inwestycję budowy budynków komunalnych przy ulicy Łęgowskiego w Wejherowie. To inwestycja kilkunastomilionowa. Dokonujemy również zmian osobowych w komisji rady miasta na wniosek zainteresowanych - mówi Jacek Gafka, przewodniczący rady miasta Wejherowo.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Po obradach radni złożyli kwiaty pod pomnikiem Jakuba Wejhera, po czym odbył się wykład „Historia Wejherowskich Kortów Tenisowych”, który wygłosił Michał Jeliński.

Zawsze na uroczystej sesji staramy się przedstawić jakiś fragment wejherowskiej historii. Dzisiaj mówiliśmy o kortach tenisowych, jakie znaczenie miały w historii miasta i jaki wywarły wpływ na rozwój sportu w mieście - mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Przypomnijmy, że dalsza część obchodów urodzin Wejherowa zaplanowana jest na sobotę (28 maja). Główną gwiazdą Dnia Jakuba będzie Andrzej Piaseczny, który wystąpi na wejherowskim rynku. Więcej o tym w naszym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24