25.05.2022 16:30 4 AB/TTM COVID-19

Czas pandemii nie był dla nich łatwy. Podziękowali położnym i pielęgniarkom

Fot. Grzegorz Klein

W środę (25 maja) w wejherowskim szpitalu odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Położnej oraz Pielęgniarki. Podczas uroczystości podziękowano pracownikom, którzy przede wszystkim w okresie pandemii wykonywali swoja pracę.

Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein P3180204.JPG Fot. Grzegorz Klein Fot. Grzegorz Klein

Nie jest to łatwa praca, tym bardziej, że dostajemy duży bagaż doświadczeń emocjonalnych. Borykamy się z chwilami radości, gdy rodzą się dzieci, ale też asystujemy przy śmierci pacjentów. Nie są to łatwe doświadczenia i każdy przeżywa to na swój sposób - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Joanna Litewska, koordynator punktu szczepień w wejherowskim szpitalu.

W czasie spotkania, zastępca prezydenta Wejherowa, Arkadiusz Kraszkiewicz podziękował wszystkim pielęgniarkom i położnym.

Z całego serca chciałbym podziękować za to, że towarzyszycie nam jako położne i pielęgniarki przez całe życie. Często jesteście ostatnimi osobami, które trzymają daną osobę za rękę. Z tego z całego serca dziękuję. Dziękuję za czas koronawirusa, za wspólne działania i za to, że udało się stworzyć punkt szczepień - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Czas pandemii dla pielęgniarek nie był łatwy, jednak jak informuje dyrekcja szpitala, personel wykonywał swoje zadania w najlepszy sposób.

Z uwagi na pandemię skupiliśmy się zupełnie na innych celach. Jako zespół pielęgniarek i położnych z naszego szpitala, spełniłyśmy to zadanie które postawił przed nami czas. Postawiłyśmy zespołową pracę ponad wszystko. Wszyscy pracownicy wywiązali się ze swoich zadań perfekcyjnie. Pacjenci byli bezpieczni. My widzimy już perspektywę następnych lat, chcemy podjąć nowe wyzwania - mówi Beata Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa.

Podczas wydarzenia odbył się również koncert w wykonaniu wolontariuszy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...