25.05.2022 10:20 2 WH/TTM

Od 50 lat razem – małżeństwa z Wejherowa świętowały jubileusz

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W wejherowskim muzeum, małżeństwa z 50-letnim stażem otrzymały Medale Róże. „To pokazuje, że rodzina jest największą wartością” - mówi prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt.

We wtorek (24 maja) w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – przyznano medale za długoletnie pożycie małżeńskie ośmiu parom. Uroczystość uświetnił występ muzyczny, wspólny toast oraz symboliczny poczęstunek.

Trzeba przyznać, że to są zawsze święta dla tych, którzy otrzymują te odznaczenia i dla nas samorządowców. To pokazuje, że rodzina jest największą wartością. Z największą przyjemnością w imieniu prezydenta RP odznaczam Medalami Róży, żeby dla nich też było to odczuwalne, że to wyjątkowe święto – wyjaśnia Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Medale Róże przyznawane są za 50 lat małżeństwa, czyli złote gody. Jaki jest sekret takiego stażu? Jak mówią małżonkowie, recepta jest prosta.

Sekretem tak długoletniego związku jest szacunek, zrozumienie, miłość i to wszystko. Najważniejsze to jest być razem i się rozumieć. Problemy zawsze były, są i będą, ale trzeba je rozwiązywać. Trzeba wybaczać, życie wszystko weryfikuje i trzeba iść do przodu. Młodzi ludzie szybko rezygnują jak mają problemy. Dużo powinno się rozmawiać i wyjaśniać konflikty oraz niepowodzenia – mówią Alicja i Kazimierz Miotkowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24