24.05.2022 13:30 0 WH/gdynia.pl

Zatrzymał pijanego kierowcę - został nagrodzony

Fot. gdynia.pl

Wojciech Szczurek podziękował i przekazał nagrodę pieniężną Marcinowi Klukaczowi. Kierowca gdyńskiego autobusu zatrzymał pijanego kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Nietrzeźwym kierującym okazał się strażnik miejski po służbie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na skrzyżowaniu z ulicą Brzechwy w Gdyni osobówka uderzyła w autobus. Kierowca autobusu Marcin Klukacz bez wahania zatrzymał autobus na przystanku i pobiegł za powoli odjeżdżającym samochodem, który próbował uciekać z miejsca kolizji. Zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu. Koniec końców okazało się, że pijanym kierującym był gdyński strażnik miejski po służbie.

Zobacz także: Kierowca autobusu z Gościcina zatrzymał pijanego strażnika miejskiego po służbie

Dzięki stanowczej oraz odważnej postawie pana Marcina z Gościcina, nietrzeźwy kierowca został zatrzymany oraz nikomu nie stała się krzywda. Prezydent Gdyni postanowił uhonorować kierowcę. Mężczyzna otrzymał oficjalnie podziękowanie i nagrodę pieniężną.

Fot. gdynia.pl

Panie Marcinie, chciałbym Panu bardzo serdecznie pogratulować znakomitego refleksu i zachowania. Myślę, że dla nas, nie tylko pasażerów komunikacji, ale i wszystkich mieszkańców taka postawa daje poczucie, że możemy się czuć bezpiecznie – mówił prezydent Wojciech Szczurek.

Jeżeli byłbym w takiej samej sytuacji, w jakiej byłem wtedy, postąpiłbym tak samo, bo nie możemy być obojętni na tego typu zachowania, zwłaszcza na drodze. Gdybym nie zareagował, to kierujący mógłby na przykład wyjechać na drogę szybkiego ruchu i doszłoby do jakiegoś nieszczęścia – wyjaśnia Marcin Klukacz.

Fot. gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...