23.05.2022 15:00 5 PM/KWP Gdańsk

Pijana matka opiekowała się 4-miesięczną córką. Chciała ją nakarmić piersią

Fot. pixabay.com

Mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu opiekowała się 4-miesięczną córką i próbowała ją nakarmić piersią. W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Kobieta została zatrzymana. Jeśli okaże się, że 33-latka swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dziecka, może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (22 maja) po południu dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta sprawuje opiekę nad swoim małym dzieckiem.

Oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy w jednym z mieszkań na Żabiance zastali cztery pijane osoby dorosłe oraz kilkumiesięczne dziecko. W mieszkaniu panował bałagan, a na stole stały puste butelki po wódce i puszki po piwie. Policjanci wylegitymowali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, w tym 33-letnią matkę dziewczynki i sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że gdańszczanka sprawowała opiekę nad czteromiesięczną dziewczynką, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. W takim stanie próbowała też nakarmić piersią małą dziewczynkę - informuje gdańska policja.

Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które sprawdziło stan zdrowia dziewczynki. Na szczęście dziecku nic się nie stało, zbadane przez lekarza zostało umieszczone w pogotowiu opiekuńczym.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostaną też przekazane do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24