21.05.2022 18:00 3 AB/UM Gdynia

„Dar Młodzieży” zaprasza na swój pokład

źródło: gdynia.pl

W czwartek (19 maja) „Dar Młodzieży” powrócił do Gdyni po dwumiesięcznym rejsie. W tym roku żaglowiec będzie świętować swoje 40. urodziny i z tej okazji będzie można wejść na pokład fregaty i ją zwiedzić.

„Dar Młodzieży” opuścił Gdynię 17 marca i przez dwa miesiące na jego pokładzie szkolili się studenci i uczniowie szkół morskich. W tym czasie żaglowiec odwiedził m.in. Antwerpię, Kadyks czy Kopenhagę. Do Gdyni fregata powróciła w czwartek (19 maja), a pod koniec miesiąca będzie można ją zwiedzić.

Zostanie udostępniona do zwiedzania. Wszystko z okazji obchodów 40-lecia „Daru Młodzieży”, które rozpoczną się w weekend 28 i 29 maja. Odbędą się wtedy Dni Otwarte żaglowca. W sobotę, 28 maja na pokład jednostki będzie można wejść od godziny 11:00 do godziny 15:00. Z kolei w niedzielę, 29 maja zwiedzanie potrwa dłużej. Tego dnia chętni będą mogli zobaczyć statek w godzinach 11:00–17:00 - informuje Urząd Miasta Gdyni.

Uniwersytet Morski w ramach obchodów szykuje inne atrakcje. W sobotę (28 maja) o godzinie 17:15 odbędzie się koncert szantowy.

Uczelnia zaprezentuje również swoją ofertę edukacyjną. Dla młodych ludzi i ich bliskich będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z programem studiów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz porozmawiać z pracownikami i studentami. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę zrobić sobie zdjęcie z wilkami morskimi, czyli maskotkami uczelni - czytamy dalej na gdynia.pl.

To nie koniec obchodów urodzin „Daru Młodzieży”. W czerwcu odbędą się kolejne uroczystości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24