20.05.2022 17:00 0 AB/TTM

Zawodowa straż pożarna w Wejherowie obchodzi swoje 70-lecie

Fot. TTM

W piątek (20 maja) w Filharmonii Kaszubskiej strażacy świętowali 70-lecie zawodowej straży pożarnej w Wejherowie. Na uroczystościach pojawili się samorządowcy z całego powiatu, nadleśnictwo, a także Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Obchody 70-lecia zawodowej straży pożarnej w Wejherowie zostały połączone z 30-leciem PSP, 100-leciem związku OSP i Dniem Strażaka.

Podczas dzisiejszej uroczystości, zasłużeni strażacy z PSP jak i OSP zostaną wyróżnieni medalami, odznakami, jak również funkcjonariusze PSP odznaczający się w służbie dostaną awans w stopniach i stanowiskach - mówi Mirosław Kuraś z komendy powiatowej PSP w Wejherowie.

Podczas spotkania, strażacy ocenili postęp jaki wykonali w ciągu ostatnich 70 lat.

70 lat temu zawodowa straż zaczynała od 4 pojazdów, w tej chwili mamy 15 specjalistycznych wozów w Wejherowie, dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze w Wejherowie i Rumi. Mamy w powiecie 19 jednostek OSP. W najbliższych latach straż pożarna będzie przechodziła olbrzymie przeobrażenia, jesteśmy w trakcie inwestycji rozbudowy obiektu JRG na ulicy Tartacznej. Od przyszłego roku komenda i jednostka będą funkcjonowały w jednym obiekcie - mówi st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy PSP w Wejherowie.

Podczas uroczystości w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się premiera filmu o działaniach strażaków na przestrzeni ostatnich lat.

Ekranizację będzie można obejrzeć na antenie Twojej Telewizji Morskiej w piątek (20 maja) o godzinie 18:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...