20.05.2022 16:30 0 AB/TTM

Przyszli absolwenci wybierają swoją następną szkołę

Fot. Marek Trybański/ TTM

W piątek (20 maja) w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie odbyły się targi. Jest to czas kiedy uczniowie mogą wybrać, w jakiej szkole średniej będą kontynuować swoją naukę.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Każda ze szkół powiatu wejherowskiego przygotowała dni otwarte i ofertę edukacyjną dla uczniów.

Zainteresowanie naszymi szkołami jest duże, część młodzieży pewnie już wybrała, ale wielu się waha. Dzisiejsze targi mam nadzieję, że pomogą dokonać właściwego wyboru. W zeszłym roku w sumie przyjęliśmy 1700 uczniów, w tym roku spodziewamy się większej ilości, z tego względu, że więcej absolwentów opuszcza szkoły podstawowe w powiecie wejherowskim - mówi Jacek Thiel, wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Na targi przyszło wielu przyszłych absolwentów, którzy przeglądali ofertę szkoły.

Goście pytają o profile klas, o to ile jest rozszerzeń, o języki jakie mogą wybrać. O to również jak będzie działać tutaj punktacja. Nie znamy jeszcze tych progów, więc mówimy jak było w zeszłym roku. Pytają o atmosferę i nauczycieli, a także o przygotowanie do matury. Mamy tutaj też projekty, m.in. wymianę międzynarodową i to również budzi duże zainteresowanie wśród uczniów -mówi Maja z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Wejherowie.

Aby złożyć dokumenty do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, uczniowie mają czas do 20 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24