19.05.2022 16:00 0 PM/Szpitale Pomorskie

Trafiło tu 1000 litrów mleka kobiecego

Fot. Szpitale Pomorskie

19 maja obchodzimy Światowy Dzień Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego. Od czterech lat w „Szpitalach Pomorskich” – w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni działa Bank Mleka Kobiecego. To pierwsze takie miejsce na Pomorzu, w którym przyjęto dotychczas 1000 litrów mleka.

Banki mleka kobiecego to placówki umożliwiające karmienie naturalnym pokarmem dzieci, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy.

Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie

W obchodzonym dzisiaj Światowym Dniu Honorowej Dawczyni Mleka Kobiecego, podziękowaliśmy za przekazywanie tego cennego daru najbardziej zasłużonym Paniom: Annie, Dorocie i Żaklinie, które obecnie *dzielą się swoim pokarmem z potrzebującymi noworodkami, przebywającymi na szpitalnych oddziałach neonatologicznych na Pomorzu. Zachęcamy do dołączenia do tego wyjątkowego grona* – czytamy na stronie Szpitali Pomorskich.

W Polsce działa obecnie 16 banków mleka kobiecego, w Europie - niemal 250. Rocznie do polskich banków mleka trafia ponad 2000 litrów mleka. Swoim mlekiem w ciągu roku dzieli się z potrzebującymi dziećmi niemal 300 mam-bohaterek - Honorowych Dawczyń Mleka. Dzięki nim niemal 2500 najmniejszych pacjentów polskich szpitali otrzymuje każdego roku ratujące zdrowie i życie mleko.

Więcej informacji na temat banku mleka kobiecego – tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24