19.05.2022 15:00 28 WH

Obiekt sportowy przy SOSW nie dla wszystkich – dostępny za opłatą i zgodą

Fot. TTM

Zamknięty na klucz obiekt sportowy przy ulicy Sobieskiego stał się tematem dyskusji na portalach społecznościowych. Chodzi o boisko, bieżnie czy korty tenisowe przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Wejherowie. Dowiedzieliśmy się dlaczego kompleks nie jest dostępny dla mieszkańców.

Czytelnik Filip zwraca uwagę, że obiekt sportowy przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 nie jest dostępny dla mieszkańców.

Moje ukochane miasto zamyka jedyną większą bieżnie dla mieszkańców – czytamy w poście na Facebooku, w którym oznaczył nas Pan Filip – pasjonat biegania. - Sprawa ta ciągnie się od początku pandemii, kiedy pierwszy raz zamknięto obiekt. Wtedy zaczęły się jakieś problemy. Kiedyś kompleks był ogólnodostępny i często odwiedzany przez amatorów sportu. Jakoś nie było problemu... Teraz? Cisza... Pustka.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Powiatowym Zespołem Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, który odpowiada, że przyszkolne obiekty sportowe nie są obiektami ogólnodostępnymi.

Obiekty te przeznaczone są do zajęć wychowania fizycznego, zajęć sportowo rekreacyjnych, zajęć szkolnych klubów sportowych dla niepełnosprawnych uczniów i wychowanków naszej placówki. Z obiektów korzystają również inne placówki oświatowe – informuje Roman Klawikowski, kierownik ds. gospodarczych placówki.

W odpowiedzi czytamy także, że od poniedziałku do piątku popołudniu prowadzone są zajęcia sportowo - rekreacyjne dla wychowanków internatu.

Ze względu na różny stopień i charakter niepełnosprawności naszych uczniów i wychowanków nie jest wskazane jednoczesne przebywanie na obiektach sportowych osób postronnych – dodaje Roman Klawikowski.

Ośrodek zaznacza, że chętni mogą za opłatą korzystać z bieżni, boiska trawiastego oraz z kortu tenisowego w godz. od 18.00 do 22.00 w wybrane dni tygodnia. Jednak na to zgodę musi wyrazić dyrektor placówki.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24